بنگلور در هند
 
 
آشنايي ، تحصيل ، زندگي در بنگلور و هند و هندوستان و دانشگاه هاي بنگلور
 
نميدونم كجاي اي دنياي خاكي نشستين و الان قاعدتا پاي سفره هفت سين خودتون هستين يا مثل من تنها سفره دارين و يا در كنار دوستان و خانواده خودتون هستين ، هرجا كه هستين ايامي خوش و سالي با موفقيت و بركت و عزت براي شما آرزو دارم.

ديروز كلي با مدير كالج صحبت كردم و گفتم نوروز ما ثبت جهاني شده و مهمترين جشن ايرانيان و پارسي زبانان در جهان هست و امتحان امروز رو به ما مرخصي داد. ايراني هر جا كه هست جشن سال نو رو برپا ميكند چه در ايران و چه در خارج كشور.

سالي كه گذشت پر از التهاب و غم بود و خيلي ها از ميان ما رفتند و كم مانده بود كه شهريار و آقاي گل فوتبال جهان علي دايي هم ما رو بيشتر غمگين كند كه خدا لطف كرد . آرزوي سلامتي براي همه دارم .

سين هاي هفت سين رو مثل هر ايراني چيدم و دعا كردم و در اين روزگار غريب با تنهايي خودش كه ارمغان مدرينته هست با كمك اينترنت كه محصول مدرنيته هست جشن ايران و سال نو رو ميديدم .

نميدانم كسي الان بلاگ مي نويسد يا نه ولي ما در بنگلور هند و در گرماي ماه مارس دعاي خيري و آرزوي سلامتي براي همه هموطنان داريم باشد كه خداوند نظر لطفي داشته باشد.

معمولا براي ديدن كانالهاي تلويزيوني از سايت Glwiz.com  استفاده ميكنيم چون ترافيك كمتري دارد و سرعت مناسب هست و اگر پهناي باند 256K داشته باشين فوتبال و ساير برنامه ها رو به راحتي ميشود ديد.

يا حق

سال نو مبارك

 |+| نوشته شده در  سه شنبه یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 12:17  توسط بنگلور  | 

اينروزها همه خبرهايي رو درباره ايران داريم ، از حمله به ايران و جنجالهاي آن گرفته تا نوسانات ارزي و اقتصادي كه فشار سختي رو به همه وارد كرده البته از ما بهتران كه ميفرمايند : همه چي آرومه من چقدر خوشحالم.

 ارز دانشجويي : ارز دانشجويي هم راه حلي براي ارز چند نرخي و بي ثبات ماست كه دوباره ياداور سفته بازي هاي قديمي در ايران است و عملا نشانگر مديريت ضعيف در بخش ارزي و صندوق پولي ايران است . اينكه مديران اين راه حل رو براي دانشجويان خارج كشور گذاشتند و بعد به بقيه گروه ها مثل تجار و... تعميم دادند به زبان ساده اين مفهوم  را ميرساند كه دولت و بانك مركزي توانايي كنترل قيمت ارز را ندارند و روي به راه حلهاي سوبسيدي آورده اند.

هرچند دانشجو مي بايست پرونده را در سيستم نشاء تكميل كند http://nesha.msrt.ir , و مدارك را بصورت الكترونيك در سيستم وارد كند و بعد از چندين ماه شايد نوبت بررسي پرونده دريافت كند و عملا يك چرخه طولاني براي دريافت  معرفي نامه  به بانك براي دريافت ارز . و عملا شايد تا آن موقع اصلا ارز دوباره تك نرخي شده باشد و يا دانشجو فارغ التحصيل شده باشد .

اصولا تا بلايي سرمان نيايد چاره انديشي نداريم .

بگذريم

 

سواي خوشحالي و احساس غروري كه به خاطر جدايي نادر از سيمين فرهادي داريم اما سيمين به جلال پيوست .

دو سال پيش بود كه دوست عزيز و عكاسم سعيد گفت كه بيا بريم عيادتي از سيمين دانشور كنيم و من سر از پا نميشناختم چون ميخواستم نويسنده سوشون رو بيبينم و كسي كه سالها با جلال آل احمد يعني نويسنده مدير مدرسه ، خسي در ميقات .....، و خلاصه سرخوش بودم . اما دست روزگار اتفاقاتي رو اورد و عرض ادب ما به اين بانوي داستان و رمان ايران حاصل نشد و بعدها هم كه مشكلاتي برايش بوجود آمد و كلي ناراحت بودم.

اما حسرت امروز بيشتر بابت اينست كه نتوانستم ببينمشون چرا كه واقعا فرهنگ ايران به ايشان افتخار ميكند ، همانطور كه آقاي دولت آبادي گفتند . بهر روي خدايش بيامرزد و البته در روز جهاني زن .

وقتي كه رفت توي همه سايتهاي خبري مقالات عجيب و غريبي ميبينيم كه در مورد ايشون نوشته ميشود و فراموش كرديم كه كار به جايي رسيد كه نوشته هاي سيمين دانشور دزديه  ميشد و حالا همه دوستان چپي و راستي و عقبي و جلويي هم دانشور شناس شده اند و از بانوي كبير صحبت ميكنند . حتما چند وقت ديگه سيمين بهبهاني هم بانوي شعر ايران خواهد شد و همه بهبهاني شناس.

دوستان لطف كرده اين رمان كوه سرگردان رو پيدا كنيد اين ديگه نه به شرق ربطي داره نه غرب. ممنون

 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند ۱۳۹۰ساعت 18:26  توسط بنگلور  | 
هدف من از اين نوشته جمع بندي مطالب در مورد هند و بنگلور است و اگر نكته جديدي اضافه كردم حتما در اين صفحه به ان اشاره خواهم كرد. براي دريافت مطالب ميتوانيد ايميل خود را در بخش عضويت وارد كنيد و بطور مداوم از مطالب بعدي استفاده كنيد . همچنين از بخش جستجو هم براي پيدا كردن مطالب اسفاده كنيد.

الان در ماه فوريه هستيم و ايران عزيز سرد سرد و برفي است اما بنگلور الان گرمترين زمانهاي خودش را دارد و از باران هم خبري نيست .اگر بهر دليل علاقمند به سفر به هند و بنگلور براي تحصيل ، ادامه تحصيل و تفريح و سرگرمي هستيد  يا براي آموزش زبان انگليسي  قصد اقامت در بنگلور و هند را داريد مطالب دسته بندي شده را بخوانيد .

در ضمن مطالبي هم براي كساني كه علاقمند به موسيقي هندي و فرهنگ و رقص هندي هستند در وبلاگ بنگلور هست .

 اين مطلب را تا آخر بخوانيد چون اين مطلب نقشه سايت بنگلور به حساب مي ايد.

براي آشنايي با دانشگاه بنگلور و ساير دانشگاههاي اين ايالت و سيستم آموزشي در هند پستهاي زير را بخوانيد.

دانشگاه بنگلور -  Bangalore University

دانشگاه ( Visvesvaraya Technological University ) يا VTU

كيفيت در هند -

اطلاعاتي در مورد MBA -

MBA ---- ادامه

پذيرش در دانشگاه هاي هند و ويزا -

پذيرش و زمان اقدام -


براي آشنايي با شهر بنگلور و هند و جمعيت و قيمت  و هزينه زندگي در هند مطالب زير زا بخوانيد:

آشنايي بيشتر با بنگلور -

زندگی در هند -  قيمت ، اجاره خانه و ساير كالاهاي اساسي در بنگلور

گردش در هند -

بنگلور شهري مدرن -

اطلاعاتي در مورد جمعيت هند -

رقص هندي يك سمبل و انواع رقص هندي -

موسيقي رقص هندي -


براي اطلاع و آشنايي با مدارك تخصصي شبكه ، مايكروسافت و سيسكو و .....

MCSE , CCNA , CCNP , HP , Oracle , IBM , ....... در هند و بنگلور -

مدارك تخصصي در هند CCNA , CCNP , MCSE , RHCE ,..... -


اگر بهر دليل علاقمند مهاجرت به خارج كشور هستيد در مطالب زير من بخشي از تجربيات خودم رو بيان كردم در ضمن اگر علاقمند به آموزش زبان انگليسي هستيد توصيه ميكنم كه مطالب زير را حتما بخوانيد:

نكات كليدي ( راهنماي ) تحصيل در هند و بنگلور - براي مهاجرت در خارج كشور -

آموزش زبان انگليسي و لهجه هندي -

لغتهاي مفيد زبان انگليسي براي اوايل مهاجرت به خارج كشور - بخش  -

انگليسي آكادميك يا جنرال -

تقويت مهارت شنيداري Listening براي خارج كشور و زبان انگليسي -

تقويت مهارت خواندن زبان انگليسي Redaing براي مطالعه و دانشجويان -

تقويت صحبت كردن يا Speaking زيان انگليسي -


مطالب زيادي هست كه من به مرور به اين صفحه اضافه خواهم كرد و همچنين بعضي مطالب نياز به ويرايش دارد چون وزارت علوم سيستم پذيرش دانشگاه هاي هند رو تغيير داده است  ، به خاطر داشته باشين كه براي خروج از كشور زبان انگليسي مهمترين چيز است ، بسته زير رو نگاهي بيندازيد بسيار مفيد و پر محتوي است و از لحاظ قيمت در مقايسه با خارج كشور بسيار ارزان است.
برچسب‌ها: همه چيز در باره بنگلور و هند
 |+| نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 16:12  توسط بنگلور  | 
شما حتما داستانهاي اعجاب انگيز در اهرام ثلاثه رو شنيديد و خيلي چيزها رو در موردشون ميديونيد.

در يوتيوب فيلمي هست كه به نكته جديدي در مورد تكنولوژي و پيشرفت مصري هاي قديم در اهرام ثلاثه اشاره ميكند و آن تكنولوژي و انرژي الكتريكي در اهرام ثلاثه هست . اين نه تنها بحث تكنولوژي الكتريكي آنهاست بلكه بحث انتقال انرژي الكتريكي توسط آنهاست . يعني در زمان فرعون ملت برق داشتند و با توجه به تكنولوژي آنها اصلا از كابل هم براي انتقال الكتريسيته استفاده نمي كردند.!!!!!!!!!!!!

1. براي تامين برق از ژنراتور ابي استفاده ميكردند و آنرا با گرانيت وفلز به داخل اهرام انتقال ميدادند و نوك هرم براي توازن الكتريكي بارهاي الكتريكي استفاده مي شده است و همچنين حالت يك فرستنده را داشته است.

2. با استفاده از روش انتقال بي سيم انرژي الكتريكي را انتقال مي داده اند و لامپهاي بدون سيم داشته اند. تسلا هم از روش مشابه براي اين كار استفاده كرده است . البته در قرن نوزدهم و بيستم.

شواهد امر حبابهايي است كه در نقاشي ها مصري ها درخشان است و همچنين گرافيتها در بدنه اهرام ثلاثه استو نوك هرم كه طبق شواهد از جنس طلا بوده است.جبابها همان لامپها هستند كه حمل ميشده اند و بدون سيم روشن ميشده اند.

 ابزار زينتي مصريان از جنس طلا و بصورت دايره اي كه كامل نيست بوده كه خاصيت گيرندگي بالايي را ايجاد ميكرده است .

روش تركيب گرانيت و روكش ساختمان شبيه يك كابل است كه داراي دو رسانا است . براي لامپ و هم از انتن گيرنده از جنس طلا استفاده ميكرده اند.

در عراق فعلي هم سومريان تكنولوژي باتري را داشته اند و مايايي ها هم چيزهايي در اين رده استفاده ميكرده اند.

براي من جالب بود. اين ويدئو تقريبا يكسال است كه بيرون آمده ولي من كه قبلا چيزي نشنيده بودم.

آدرس ويدئو در يوتيوب  براي دانلود

http://www.youtube.com/watch?v=tiMMERUpaNY

البته ويدئو مربوط به آقاي عدنان اكتار يا همان هارون يحيي و بايستي تحقيقي در زمينه اطلاعات ويدئو داشته باشم. شما هم اگر چيزي داشتيد بنويسيد.


برچسب‌ها: دانلود
 |+| نوشته شده در  پنجشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۰ساعت 3:9  توسط بنگلور  | 
خدا رو شكر امتحانات ترم رو هم داديم و در حال آماده سازي پروژه پاياني هستيم . كلاسهاي ترم جديد هم بلافاصله شروع شد و فرصتي براي نفس كشيدن ما نگذاشت . هر درسي هم تمرين و مشق Assignment  در كنار خودش دارد.ما هم در بنگلور در حال گذران زندگي هستيم و هند را هر روز عجيب تر از ديروز ميبينيم.

اما در چند روز گذشته صداي نا خوشايندي از غرب و مديترانه برخاست كه نشانهايي از حركت هاي غير معمول شطرنج بازان نيمه حرفه اي دارد كه بد بازي نميكنند ولي موقع بازي زياد حرف ميزنند كه خلاف مقررات فيده است.

منظور من چند حركت همزمان عليه ايران است ، اين قضيه سواي مسايل داخلي است و وقتي خارج كشور هستي دقيقا نمود قضيه براي شما آشكارتر خواهد شد.

اول اينكه يك ويدئوي تبليغاتي از شبكه تلويزيوني پخش شد و توهيني به ايران بود و نشان ميداد كه ايرانيان دست و پا چلفتي هستند و تمام كسب و كارشان بيشتر شبيه يك بازي است . ويدوئوي شركت سامسونگ كه از يك كانال تلويزيوني پخش شد استارت ماجرا بود.هرچند مثلا سامسونگ بي خبر بود.

دوم اينكه بطور رسمي به ايران اعلان جنگ شد و حتي برخي سايتهاي عربي و غربي تاريخ هم بيان كردند و خيلي ها خوشحال شدند.  

من هم مثل بقيه متنهاي اصلي رو در روزنامه هاي بين المللي بدون توجه به تابناك و.... ديدم هرچند كه بخاطر دلايل متعدد،  كمي در ترجمه خبر و ارائه در ايران دستكاري شده بود ولي خب واقعيت داشت و نشان از حركتهاي جنگ طلبانه ميدهد.

بهر ترتيب كودكي كه دعواي خانه را بيرون مي برد فقط كودك است و فكر ميكنم كه بعنوان ايرانيان داخل و خارج بايد دقيقا به عواقب اين قضيه فكر كنيم . بهر ترتيب دهه بحران انرژي به تسخير عراق انجاميد و .....

مهمترين مشكلي كه ما ايرانيان داريم اينست كه توان تفكيك منافع جامعه و كشور و ميهن رو از منافع كوتاه مدت خود نداريم و هر كس بيرقي بلند ميكند و عده اي هم زير ان سينه ميزنند. لحظاتي فكر كنيم كه اگر ما عراق يا افغانستان شويم ديگر نه حزبمان نه گروه مان و نه دسته مان ارزش دارد و همه چيز غير اين خواهد شد.

من قدم كوتاه تر از اين است كه تز سياسي بدهم ولي خوب در مديريت سيستم هاي اجتماعي همواره نكات ظريفي نهفته است . مثلا تئوري هاي مديريت رفتار سازماني organizational  behavior  واقعيت هايي هستند كه مديران در تمام سطوح مي بايست انها را بشناسند. متاسفانه الان مديران ما بيشتر درگير بازي هاي انتخاباتي هستند و كمتر به بدبختي هاي اقتصادي مردم فكر ميكنند.

آينده همواره نشان از پيچيدگي دارد و امروز اينده طراحي ميشود.بهر ترتيب جنگ يعني ويراني و هيچ كس علاقه اي به ويراني ندارد .هر چند كه تحليلهايي وجود دارد مبتني بر اينكه تهديد اسرائيل به حمله به ايران فقط يك فضا سازي است و البته از لحاط تكنيكي هم لجستيك اسرائيل و ابعاد جغرافيايي اجازه مانور قوي نميدهد ولي خوب هر كسي طرح بازي خودش را دارد . به عنوان نمونه تحليل زير را ببينيد : آيا اسرائيل به ايران حمله خواهد كرد؟

شما چه ميكنيد از سرزمين خود دفاع خواهيد كرد؟

 

 |+| نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 22:1  توسط بنگلور  | 
در روزهاي اخير حتما ديده ايد كه گوگل مداوم در صفحه جستجوي خودش به تغيير قوانين و مقررات خودش اشاره مي كند. اگر فرصتي شد در اين مورد كامل خواهم نوشت چون به نظر من تاثيرات بسزايي در ساختار گوگل  و اينترنت خواهد گذاشت . متني رو ميخواندم كه از لاري پيج Larry Page  مدير گوگل و مبدع اصلي الگوريتم جستجو Page Rank  نقل قول كرده بود : هر كس دوست دارد با اين شرايط در گوگل كار كند و كارمندان ناراضي ميتوانند دنبال كار ديگري بروند .

بهر ترتيب گوگل از اول مارچ امسال نحوه استفاده از اطلاعات كاربران را كمي تغيير خواهد داد و بايد ديد كه چقدر به حريم شخصي وارد خواهد شد. هر چند كه همه ميدانيم كه گوگل امروز بانك اطلاعاتي خوبي دارد و به معني واقعي كلمه داده كاوي يا همان Data mining  را به بهترين نحو ممكن پياده كرده است. 

اما در روزهاي گذشته داشتم روي مطلب پايان نامه  يا همان Dissertation  كار ميكردم و دنبال يك موضوع مرتبط بودم ، اين موضوعات معمولا در وبلاگها بيشتر پيدا ميشود ولي ناگهان ديشب ظرف دو ساعت ديدم كه ادرس بلاگي در بلاگر يا همان Blogspot يا Blogger تغيير كرد. مثلا صفحه اي با آدرس exampleblog.blospot.com ناگهان به exampleblog.blospot.in تبديل شد و اصطلاحا country code top-level domain (ccTLD) از

.com  به in  يا هند تغيير كرد و اين اتفاق براي بلاگهاي استراليا هم افتاد و به au  تغيير كردند.

يعني هر صفحه الان 2 ادرس دارد يكي با .com  ديگري با كد كشور مثل هند ، استراليا ، و ساير كشورها .

دليل اين كار ظاهرا براي مديريت بهتر محتواي بلاگها و جلوگيري از سرقتهاي محتوي و همچنين حذف راحت تر بلاگي در يك كشور است.

تاثير اين مطلب براي بلاگ نويسان معمولا بر روي رتبه بندي در اينترنت هست كه موتور جستجو مثل گوگل معمولا انجام ميدهد و قاعدتا وقتي محتواي يك سايت در دو آدرس باشد آن سايت بيچاره ميشود.

اهميت موضوع براي من بيشتر بخاطر اين هست كه بلاگر سرويس بلاگ رايگان گوگل هست و اين نشان از تغييرات وسيع در سياست گذاري گوگل در اينترنت دارد .در بازار اينترنتي و موتور هاي جستجو همه مي دانند كه گوگل از لحاظ كيفي و كمي رتبه اول را دارد هرچند گوگل تا كنون معمولا خيلي خوب و تميز رقابت كرد ه است و خوب در آينده بايد ديد كه سياستهاي گوگل چطور ادامه پيدا ميكند ولي آينده آبستن حوادثي براي اينترنت هست و من اينها را موجهاي اول قوانين به ظاهر تصويب نشده SOPA /PIPA  ميدانم .

   الان بيشتر بر روي مدلهاي كسب و كار اينترنتي و بازاريابي و نقش موتورهاي جستجو در كسب و كار، كار ميكنم و پايان نامه رو مرتبط با موضوع مينويسم و با مطالعات اخير خيلي به اين مساله حساس شدم و اينكه نقش يك موتور جستجو رو بطور كامل در زندگي روزمره ميبينم.

شما حتما ميدانيد كه ياهو و مايكروسافت با هم در زمينه موتور جستجو همكاري ميكنند و ياهو عملا از بينگ مايكروسافت استفاده ميكندو تمام نتايج ياهو از بينگ استخراج ميشود ، به نظر من اين خيلي براي روح اينترنت مناسب و قدم مثبتي براي رقابت هست چرا كه موتورهاي جستجو سايز كوچك توانايي رقابت رو ندارند.

 

در عكس سمت چپ لاري پيج و سمت راست سرگئي برين پديدآورندگان گوگل رو در چند سال پيش مي بينيد.


برچسب‌ها: هند
 |+| نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 23:42  توسط بنگلور  | 
قاعدتا شما هم از علاقمندان يوتيوب هستيد و مثل همه از فيلمهاي آموزشي يوتيوب براي آموزش زبان ، رقص يا موسيقي ، موسيقي رقص استفاده ميكنيد.اگر مثل ما در  بنگلور هند يا هر كشور خارجي ديگر باشيد يكي از سرگرميهاي شما معمولا اينترنت و يوتيوب است .

بحث آموزشي شبكه هاي اجتماعي يا Social Network  ها بسيار بحث مهمي در e-Learning  ميباشد. من دقيقا نمي دانم كه يوتيوب در ايران در دسترس هست يا نه ولي خود يوتيوب امكاناتي براي دانلود فيلم ايجاد كرده است . يوتيوب به عنوان يك Social Media  يا رسانه اجتماعي رتبه اول در جهان را دارد .

اما نرم افزاري هست كه بسيار عالي با يوتيوب كار ميكند و اجازه دانلود از يوتيوب را براي شما فراهم ميكند .

اهميت و كيفيت اين نرم افزار وقتي مهم ميشود كه امكان ذخيره فيلم يوتيوب و دانلود يوتيوب را به فرمتهاي مختلف پشتيباني ميكند   و شما ميتوانيد فايلهاي و فيلم هاي يوتيوب را با هر فرمتي كه دوست داريد دانلود رايگان  كنيد.

نرم افزار Free Youtube Downloader  براي دانلود بسيار مفيد هست و حجم كمي هم دارد و دانلود اين نرم افزار هم رايگان است . 

براي دانلود از آدرس خود سايت استفاده كنيد اينجا كليك كنيد http://youtubedownloader.com

تقريبا هر هفته بروزرساني ميشود Update  نسخه جديد كاملتر و خيلي سبك و راحت كار ميكند

فرمتهاي براي دانلود و تبديل

iPod, iPad, iPhone, MP3-player, MP4-player, Zune, PSP, ...

براي دانلود هاي مختلف در يوتيوب ، فقط كافي است كه آدرس ويدئو يا فيلم يوتيوب رو به نرم افزار بدهيد بقيه كار را خود نرم افزار انجام ميدهد و دانلود ميكند . در ضمن اگر بهر دليل اينترنت قطع بشود تا همان لحظه كه دانلود انجام شده است قيلم قابل پخش است .


لينك هايي براي دانلود فيلم از يوتيوب :

زبان انگليسي: اين كانال در يوتيوب از درس اول شروع كرده و لهجه خوبي هم داره و 69 درس هم دارد .

http://www.youtube.com/watch?v=ohJCdihPWqc

http://www.youtube.com/watch?v=6f_FtzgL9y4

دانلود  رقص هندي و آموزش رقص هندي :

http://www.youtube.com/watch?v=prQOdTmF8u0&feature=fvst

http://www.youtube.com/watch?v=qDIhph_aJBU&feature=fvst

مسابقه رقص هندي

http://www.youtube.com/watch?v=bix8PXdrWH8

http://www.youtube.com/watch?v=F1yLgtnEZBY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=BJ2Z_-2aI5I&feature=related


دانلود رقص ايراني ( خرداديان ، تاتيانا پرز و مسابقه رقص ) چه ميدانم سحر و بلقيس و غلام وبقيه بچه ها

http://www.youtube.com/watch?v=_RILhZogcwQ

http://www.youtube.com/watch?v=rgC0D4H8tdo

http://www.youtube.com/watch?v=PtocvWhVagI


براي دانلود آدرس را كپي كنيد و در نرم افزار استفاده كنيد .


برچسب‌ها: دانلود, هند
 |+| نوشته شده در  سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 20:1  توسط بنگلور  | 
اوضاع و احوالي شده ، از يك طرف دلار با سرعتي مثل سرعت نور بالا ميرود و از طرفي هياهوي تحريم ها ما را احاطه كرده است. همين دو ماه پيش قيمت روپيه 25 تومان بود و الان روپيه 40 تومان  در هند و بنگلور مبادله ميشود .شهر هاي ديگر هند را نميدانم ولي قاعدتا قيمت روپيه مثل قيمت در بنگلور بايد باشد چون دوستان معمولا در چند شهر دفتر دارند و قيمت گذاري قاعدتا بايد يكسان باشد.

يك حساب سر انگشتي ميشه گفت همه چيز براي ما ايرانيان بيچاره و فلك زده در هر جاي جهان تقريبا 2 برابر شده ست . از خريد مواد و تجارت گرفته تا يك زندگي محقر دانشچويي ساده در هند و بنگلور . البته شاغلين عزيز رو عرض نميكنم .

هند در مقايسه با ايران و خيلي از كشورهاي ديگر كشور ارزاني است ولي براي من ايراني با روپيه 40 توماني يعني مرگ و درد . يك هفته است كه صرافي هاي عزيز نرخهاي نزديك به 40 تومان رو مزه ميكنند و بعضي ها هم كه دوستان را نقره داغ كرده اند . يكي دو صرافي حدود 37 تومان انتقال دادند .

در عجبم چطور است كه هر چه ماداريم نابود ميشود و هرچه اينها دارند بهتر ميشود ، خارج عجب جاي غريبي است . بيشتر از يكسال است در اينجا منتظرم قيمت چيزي تغيير كند ، مثلا گوجه ميشود كيليويي 20 روپيه و دوباره ميشود 10 روپيه و نوسان دقيقا بخاطر تغيير فصل و كمبود اتفاق مي افتد ولي بازگشت قيمت داريم .

در ايران ياد گرفتيم كه هر وقت چيزي گران شد يعني گران شد و ديگر بازگشتي در كار نيست گويي ارباب اقتصاد در ايران براي تك نرخي كردن فقط گران ميكند و بازي با قيمت فقط مزه مزه كردن مذاق مشتري است وبس .

در اينجا وقتي چيزي گران ميشود خيلي ساده مردم خريد نميكنند و اصلا عادت ندارند چيزي را انبار كنند، برخلاف ما ايراني ها كه هر چي ميخريم فقط انبار ميكنيم يعني احتكار . قانون تقاضا law of Demand  به سادگي يك اصل اقتصادي را بيان ميكند عزيزم قيمت كه بره بالا تقاضا يا همان خريد مياد پايين و در مورد چند كالا استثنا دارد همين و به همين سادگي .

در راستاي اينكه ما همه قيفها را بر عكس استفاده ميكنيم قانون تقاضا هم براي ما بر عكس است و هر چي كه گران ميشود بلقيس خانوم صغري خانوم آتش بيار معركه ميشوند و موج خريد گسترده راه مي افتد . بابا هيچ كس خوب يا بد از گرسنگي نمرده است و سوپر هميشه جنس براي شما دارد نگران نباشيد. قرار نيست شما سوپر محله را جارو كنيد و در خانه انبار كنيد .

اين همه در كتابهاي ما شر و ور در مورد اخلاقيات نوشته ميشود خوب كي و كجا و دقيقا كجا بايد از اينها استفاده كنيم . در همين هند و بنگلور هم وقتي به مركز خريد ميريم ايرانيان عزيز يك تريلي لازم دارن تا مواد و خريد هاشون رو بخونه انتقال بدن ، بابا مگه 2 نفر يا يك نفر چقدر مصرف دارن. توي اين محله ها خانواده هايي هستند كه با چوب و ذغال غذا درست ميكنند . 

استاد هاي ما نه ماشين ندارن ، حقوقشون از خرج ما در هند خيلي كمتره ولي از 9 صبح تا 5 بعدالظهر فقط توي كالج هستند و دراختيار شاگردان و نه عصبي ميشوند نه غر ميزنند فقط فكر ميكنند و در توان خودشون دانشجويان رو راهنمايي ميكنند ، اين ما هستيم كه كمتر سراغشون ميريم. حتي به فكر شغل دوم هم نيستند و اهل دودره بازي و لايي بازي هاي كارمندي ايراني نيستن.

كثيفي و پلشتي خوب نيست ولي بخدا قناعت و صرفه جويي و انظباط براي اين فرهنگ هزار تيكه شده ما لازم است و هيچ نيرويي و هيچ قدرتي توانايي اصلاح ندارد مگر خود همين هايي كه خودمان را مردم مي ناميم .

بقول شاعر : كجاي اين شب تيره بياويزم قباي ژنده خود را . 

غمباد گرفتيم اينقدر در زندگي فقط تجربه كرديم كي فارغ التحصيل ميشيم خدا ميدونه . واضح هست كه هيچ كس  چه خارجي ، هندي ، آمريكايي،  اروپايي، سفيد، سياه راضي نيست عقب گرد بكنه ولي ما در گذر دوران به عقب بر ميگرديم . چرا چون نميخواهيم ساده ترين اخلاق مان رو عوض كنيم . اصلا ربطي به سياست و تحريم و ساير توجيه هاي ديگر ندارد ، تا وقتي به ميوه فروشي ميريم افتخارمون اينه كه سه كيلو سيب رو يكجا بخريم همينه خوب ميخواهيم چي رو نشون بديم. اينجا اول سنگ نيم كليويي رو ميذارن، 4 بار كه يك كيلويي خريد ميكني فروشنده فكر ميكنه 10 سر خانوار داري يا اينكه اينا رو كه ميخري داري خيرات ميكني .

ملت اينجوري زندگي ميكنن ، تو خيابون طرف شغلش اينه كه قاچ هندوانه ميفروشه ، مثل ما كه هندونه ميخريم كامل بعد  فروشنده ايراني كلي هم جو ميده كه بزرگ رو برداريم بعدش سفيد هم باشه  كه هيچ . اينجا قبل از وزن كردن چك ميكنه سفيد باشه همونجا ميندازه دور يكي ديگه براي شما مياره و فقط يك تا دو كيلو نه ده كيلو .

عزيزم ملت اينجوري زندگي ميكنن ، آره ..........

خارج اومدن همه كه شده داستاني براي خودش ، بقول شاعر : هر كسي از ظن خود شد يار من 

حكايت ما ايراني هم هم با مساله خارج همينه . ديدگاه ما ايراني ها در مورد خارج كشور :

1. يك عده فكر ميكنند خارجي ها همه خراب هستند ......

2.يك عده فكر ميكنند خارجي ها همه مست و لايعقل هستند

3. يك عده فكر ميكنند خارجي ها اصلا خانه و خانواده سرشون نميشه

4. يك عده فكر ميكنند خارجي ها همه مواد مخدر مصرف ميكنند و ماري يونا .و.....

5. يك عده زيادي هم فكر ميكنند خارجي ها خيلي كارشون درسته و آخر هميه چيز هستند

من كاري به ديدگاه افرادي مثل 4 گروه اول ندارم كه مثلا يه بار از ايران خارج ميشن و تمام خاطراتشون مربوط به همون بخشي هست كه خودشون تجربه كردند .!!!!!!!!!!!!!!! حالا كجا تشريف بردند تايلند .............

من بيشتر در مورد اين ميخوام بگم هموطن ، دوست عزيز  ، مهربان من ، يك خارجي فقط يك آدم سخت كوش است كه در زمينه خودش تخصص داره و در بقيه زمينه ها خيلي راحت ميپذيره كه هيچي حاليش نيست و اگر علاقه داشت ان را دنبال ميكند و در ساعاتي كه كار ميكند فقط كار ميكند و در ساعاتي كه تفريح ميكند فقط به آن مي پردازد و اصلا هم انگيزه اي براي بحث هاي سياسي و ديني ، عرفاني و نظريه هاي ماكس پلانك و مكانيك كوانتومي يا روش حل مساله كوله پشتي از طريق فلان را ندارد و كلا علاقه اي به نظريه پردازي اجتماعي ندارد و.... 

اما مهمترين بخش رفتاري يك خارجي - حداقل در 10 مليت ديده ام - بخش مربوط به مسوليت اجتماعي است يا همان Social Responsibility  كه يك فرد به عنوان بخشي از اجتماع چه در محيط كار چه در محيط اجتماع خود را وابسته و عضوي از اجتماع مي بيند و خيلي ساده دلش چون به حال خودش ميسوزد پس دلش به حال جامعه اش هم ميسوزد و چون خودش را دوست دارد پس جامعه اش رو هم دوست دارد .

ما هم كلا در خودمون تضاد داريم و صد رحمت به شتر مرغ ما .................

آقا دلمون خيلي گرفته ..................... لطفا شما بخودتون نگيرين قاعدتا شما نسخه تكي هستين كه با بقيه فرق دارين ، باور كنيد. اصلا شما الان چرا نشستيد مگر نشنيدين كه خوشگلا بايد برقصن . اينو گفتم حالتون عوض بشه.......lol


برچسب‌ها: بنگلور, هند
 |+| نوشته شده در  جمعه هفتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 21:44  توسط بنگلور  | 
جند روز پيش ميدانيد كه بحث كپي رايت در اينترنت مطرح شد و سايت ويكي پديا يك روز بخش انگليسي خود را تعطيل كرد و قانون تصويب نشد . اما كنگره آمريكا محدوديتهايي را براي آثار صوتي و تصويري مثل فيلم و موسيقي ايجاد كرد.

محدوديت جديد براي جلوگيري از انتشار و دانلود فايل هاي موسيقي و فيلم ميشود و اولين سايتي كه به حالت تعليق درآمد سايت معروف Megaupload هست و پس از آن سايت fileserve  هم بطور كامل سرويس خود را محدود كرد و عملا دانلود رايگان را با مشكل مواجه كرد .

هر وقت در اينترنت و سايتهاي ايراني ميچرخيم به راحتي هزاران دانلود و لينك دانلود رو ميبينيم كه رايگان در اختيار كاربران هست ولي روياي دانلود رايگان فعلا تعطيل شد تا آينده و راه حلهاي كه معمولا از كشور هايي مثل چين و روسيه ابداع ميشود و به بقيه كشور ها تعميم پيدا خواهد كرد.

دانلود در سايتهايي مثل Megaupload , fileserve فقط براي استفاده شخصي است و همه منتظر راه حل جديد هستند كه اين سايتها پيدا كنند.

محتوي فايل زياد مهم نيست چه باشد ، موسيقي ، فيلم ، PDF  و هر چه ميخواهيد ديگر دانلود رايگان ، نيست .

اين تصميم اثرات زيادي بر مدلهاي كسب و كار اينترنتي خواهد گذاشت و تاثير آن را در ايران هم خواهيم ديد.

ليست سايتهاي دانلود كه فعلا سرويس خود را قطع كردند :

4shared: Mass deletion
FileJungle (Owned by FileServe): Closed affiliate program, Mass deletion, Testing USA IP blocking
FilePost: Started suspending accounts with infringing material (doing what Hotfile did)
FileServe: Closed affiliate program, Mass deletion
FileSonic (Owned by Fileserve): Closed file-sharing completely
MediaFire: has started to delete files & accounts
MegaUpload: Closed by FBI
MegaVideo: Closed by FBI
UploadStation (Owned by FileServe): Mass deletion, Testing USA IP blocking, losed affiliate program, Closed file-sharing completely (23 Jan)
UploadBox: Closed, (UploadBox file hosting service is no longer available. All files will be deleted on January 30th. Feel free to download the files you store with UploadBox until this date.)
Uploaded: Banned USA IP addresses
VideoBB: Closed affiliate program, Mass deletion
VideoZer: Closed affiliate program, Mass deletion
Wupload: Closed affiliate program
x7.to: Closed


حال بايد ديد دانلود رايگان در ايران به چه شكل خواهد بود چرا كه ما به طور ضمني يك ديتا سنتر درست و حسابي كه در ايران نداريم و سايتهاي ايراني معمولا از سرويسهاي هاستينگ كانادا ، آمريكا ، آستراليا و بعضي كشورهاي اروپايي استفاده ميكنند چه بصورت اشتراكي يا اجاره سرور و اين سرويسها به حالت تعليق در خواهد آمد.


برچسب‌ها: دانلود
 |+| نوشته شده در  چهارشنبه پنجم بهمن ۱۳۹۰ساعت 15:25  توسط بنگلور  | 
شكايت به كه بريم كه دل خون است .

به سلامتي و مباركي و ميمنت قيمت دلار در بازار ايران از قيمت نفت و تمام قيمتهاي رقابتي هم سريع تر نوسان ميكند. كاش هايزنبرگ نظريه عدم قطعيت رو براي ارزش ريال ايران ميداد.

الان وضع ما كه بسيار خوبه و حالمان هم كه ديگه اصلا به هم نميخوره فقط مونده يه فاتحه كه نثارمون بشه شايد كسي دلش به حال بعد از ما سوخت چون ما خودمون سوختيم و نياز به گريه كن هم نداريم .

در هند با اين همه جمعيت بدون يك قطره نفت و گاز و با اين جمعيت بي نظم ولي سخت كوش  قيمت برنج همان است كه بود و قوت لايموت اين ملت با هزاران خداي رنگي و بي رنگ به دست همه ميرسد . صحبت از يك ميلياردو دويست ميليون جمعيت است كه در روز به طور معمول 4 وعده غذا ميخورند .

حالا هي بريم دكتر شيم و مهندس بشيم و هرچي بچه متوسط رو به پايين و ضعيف دبيرستاني هست با كمال خجالت و سرافكندي مديريت رو براي رشته دانشگاهي انتخاب كنند و نتيجه اينكه با اين همه منابع لايزال الهي بيكران در مملكت  ولي مديريت منفي ، خداوند پدر صفر راهم بيامرزد كه براي خودش عددي بود .

اينكه ايراني جماعت فقط دنبال مهندس شدن و دكتر شدن است به ريشه فرهنگي موضوع بر ميگردد. جامعه كارگري و روستايي همواره گروه مرجع خودش را داشته است. گروه مرجع در بازاريابي ، روانشناسي و علوم انساني معمولا به گروهي گفته ميشود كه ديگران براي تصميم گيري از رفتار آنها پيروي ميكنند . مثلا در ايران پدران ما عموما از طبقه متوسط و كارگري هستند و همواره پزشكان و مهندسان انها را راهنمايي مي كرده اند و به همين دليل ما معمولا در حال زندگي زندگي نكرده پدرانمان يا مادرانمان هستيم و بيشتر به ارزوهاي آنها آرزومنديم تا به آرزوهاي خودمان تا شايد روزي برسد كه مثل فلان مهندس شويم .

نتيجه اين قضيه خيلي ساده است مثلا پدر از دكتر و مهندس خوشش مي ايد و پسر يا دختر دوست دارد روانشناسي بخواند . اصولا رويكرد ما به علوم انساني بسيار حقيرانه بوده در صورتي كه بهترين كالج جهان HBS  يا همان كالج مديريت هاروارد است كه براي ورود به ان ملت سرودست ميشكنند. MIT  در ايران بيشتر با مهندسي مطرح است در صورتي كه در MBA  خيلي قوي هستند و دانشگاه استنفورد بيشترين افتخاراتش رو به دانشكده مديريت خودش مي داند.

بعنوان نمونه در سال اخير رشد فزاينده اي در تعداد دانشجويان عرب در رشته هاي مديريت و MBA  ديده ميشود و جالبتر اينكه همگي بورسيه هستند و دولتهاي عربي بطور جدي بدنبال ارتقاء سطح مديريت هستند. شما اگر حوصله داشته باشين و به سايت هاروارد سري بزنيد ميبينيد كه دختران زيادي حتي با حجاب كامل در اين دانشكده معروف در رشته MBA  تحصيل ميكنند .

روي جالب سكه براي ما اينست كه در دانشگاههاي ايران بر سر  نخواستن رشته MBA  دعواست و يكي از تعطيلي حرف ميزند و يكي از بي اهمبت بودن آن. مدارس مديريت يا همان دانشكده هاي مديريت هم كه ماشااله تنبل خانه است و هر كس كه مديريت مي خواند با خجالت كلمه مديريت را بيان ميكند . سالها مديران زيادي را ديدم -چه دولتي چه خصوصي - كه تنها هنرشان امضا بود و وقتي بالاي منبر افاضات تشريف ميبردند با گفتن يك جمله سيفون را روي مديريت خالي ميكردند " مديريت اقتضايي است " . بله اقتضايي است و هر جا لازم شد ما هم قضاي حاجت بكنيم .

بطور ساده در بخش كشاورزي ، توريسم   كه كمتر به تكنولوژي و بيشتر به تلاش و مديريت نياز دارند توجه كنيد ، بقول يكي از دوستان اين بود آرمانهاي ما  ..............

كار آفريني و خلاقيت و Entrepreneurship & Innovation  بحث اصلي خيلي از كشورهاست و بحث فعلي ما نداشتن يك كنترل ساده بر روي اقتصاد كلان از سوي مديران اقتصادي كشور است. هزاران دليل براي توجيه وجود دارد مثل تحريم ، ولي تحريم بوده و سالهاست كه هست و براي كشوري كه دررون خودش منابع دارد و بيشتر وابستگي تكنولوژيكي دارد اينقدر مهم نيست .

امروز هم به لطف چين و هند و اينترنت هم در بخش نرم افزاري و هم دربخش سخت افزاري انتقال تكنولوژي خيلي ساده تر است ، هر چند بازار ما از كالاهاي بدرد نخور چيني پر شده و خبري از كالاهاي با كيفيت چيني نيست . ماشاله در ديوار اينترنت سايتهاي ايراني فقط محصولات ج - ن -س - ي مشاهده ميشود اعم از بزرگ كننده ها و سايز دهنده ها و..... . اين هم از مديران بخش خصوصي و ماركتينگ ايراني .

تنها گروه دانشجويان در دانشگاههاي خارج كشور كه ملزم به پوشيدن يونفورم هستند دانشجويان مديريت و MBA هستند و نظم و انضباط و كار سنگين و حتي مشق نوشتن حرف اول را ميزند ولي ما در اوج بي نظمي هستيم خود مصداق عيني آنتروپي !!!!!!

بقول دكتر شريعتي پدر مادر ما متهميم ، ترا بخدا بچه شما اگر درس خونه  ترغيبش كنيد كه بره مديريت بخونه بخدا المپياد فقط حباب ظاهري هست ما كه خيري ازش نديديم  والا . حقوق يك مدير خوب خيلي از يه مهندس خوب بالاتره . 

يكي از مهمترين بخشهاي مديريت و مديريت بحران اطلاع رساني است البته به شرط اينكه ما بپذيريم در يك موضوع بحران وجود دارد يا ندارد. مردم اصولا با اطلاع رساني خوب و بموقع واكنشهاي بهتري نشان ميدهند ، هر چند در زمينه نوسان ارز ديدگاه اينست كه ما بحراني نداريم و اطلاع رساني هم كه فقط قيمت لجظه اي رو بيان ميكند و هيچ دليلي ارائه نميشود . 

حوصله پ نه پ هم نيست بخدا !!!!!!!!!

پ نه پ ميخواين با اين وضعيت  جك هم واستون بگم بخندين .


برچسب‌ها: هند, MBA
 |+| نوشته شده در  سه شنبه چهارم بهمن ۱۳۹۰ساعت 0:53  توسط بنگلور  | 

شما حتما چيزهايي اخيرا در اينترنت يا تلويزيونهاي فارسي زبان شنيديد يا ديده ايد كه مسابقه رقص در فلان شهر برگذار ميشود. مثلا مسابقه رقص خرداديان و تاتيانا پرز . علاقمندان به موضوع رقص قاعدتا اين قضيه رو به جد پيگيري ميكنند و البته از نقش تجاري موضوع براي خرداديان و تاتيانا پرز (كه اصلا نميدونم كي هست وميدونم ايراني نيست) بيشتر جنبه تجاري دارد و برگذاركنندگان بيشتر به جنبه مادي قضيه نگاه ميكنند. هرچند خوب در كنار اين قضيه موضوع آموزش رقص هم كاركرد خودش رو داره . براي همين موضوع و در پاسخ به چند سوال در مورد مسابقه رقص در هند بايد مطالبي رو بنويسم.

در هند در هر فستيوالي يا مراسم تبليغاتي كه مثلا در يك پاساژ يا مركز خريد بزرگ مثل مانتري مال در بنگلور برگذار ميشه يا مناسبتي مثل شب ژانويه ، انواع و اقسام مسابقه رقص در محل برگذار ميشه و برگذاركنندگان يك موسيقي پخش ميكنند و دختر خانومي يا اقا پسري به هنرنمايي ميپردازه . البته خوب اين شاخصه هند هست .

در كانالهاي تلويزيوني هم از اين دست مسابقات بسياره و گروه هاي مختلف در انبوه كانالهاي تلويزيوني در هند مسابقه رقص برگذار ميكنند و منتخبين و برندگان معمولا جذب باليوود ميشوند.

اما جالبرتين موضوع دستگاههاي رقص يا كيوسك رقص هست كه در مراكز بازي و تفريحي موجوده و علاقمندان  براي رقص ميتونن از اين دستگاهها استفاده كنند وبستگي به مركز يا سالن اين دستگاهها رايگان و يا پولي هست.

اين روش بيشتر براي ترغيب كودكان و نوجوانان براي تحرك و شادي هست تا تحرك بيشتري داشته باشند و شاداب تر باشند و از ديد تجاري باعث جذب مخاطب بيشتر ميشه .

اينكه محمد خرداديان و خانوم تاتيانا پرز علاقمند به برگذاري مسابق رقص يا همان دنس   بقول خيلي ها هستند براي من عادي هست ولي خوب الان خيلي از بلاگها و صفحات رو ميبينيم كه به اين قضيه پرداختند .

يوتيوب هم پر شده از اين دست دانلود  ويدئو ها و موزيك رقص علاقمندان هم ميتونند دانلود كنند.

ولي خوب نميدونم چرا كسي از يوتيوب براي پيشرفت زبان يا درس خوندن استفاده نميكنه . اين نظر كاملا شخصيه.  اخيرا تحقيقي داشتم در اهميت شبكه هاي اجتماعي در E-learning ..

قاعدتا مهمترين كاربردهاي رقص ميتونه در شادابي و سلامت بدن باشه و كودكان بيشترين بهره رو از رقص ميبرند و رقصهاي گروهي بطور خاص در ايجاد فعاليتهاي تيمي نقش اساسي داره . البته مسابقه رقص در ايجاد رقابت سالم و روحيه رقابتي نقش خيلي بالايي داره.

از كاربردهاي رقص ميشه به چرخش انرژي در بدن هم گفت كه تحرك در رقص باعث ميشه توازن انرژي در بدن ايجاد بشه و اين قضيه كاملا در ايروبيك هم هست. توازن بدن و شادابي حاصل از تخليه انرژي هاي مسدود شده يا بلاك شده در بدن باعث پيشرفت در فعاليتهاي روزانه ميشه . با اين وضعيت زندگي ماشيني ما در حال حاضر به ايروبيك و ورزش خيلي نياز داريم .

براي آشنايي با رقص هندي به لينكهاي زير نگاه كنيد


موسيقي رقص هندي
رقص هندي يك سمبل و انواع رقص هندي

دوستاني براي آموزش رقص هندي سوال كرده بودند . لينكهاي  زير براي دانلود و تماشاي رقص هندي است .

لينك اول دانلود و آموزش ساده رقص هندي را دارد .

دانلود رقص و موسيقي رقص    هندي 


دانلود رقص هندي و موسيقي رقص با دسته بندي

براي دنلود مسابقه رقص ايراني  و خرداديان من چيز خوبي پيدا نكردم ولي يوتيوب پر از اين چيزاست .

 

 


برچسب‌ها: دانلود, بنگلور
 |+| نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم دی ۱۳۹۰ساعت 13:49  توسط بنگلور  | 

بدون شك شما هم مطالب بسيار زيادي در مورد سال 2012 شنيدين و البته حتما فيلم 2012 رو هم ديدين . اما در مورد 2012 بيشتر بدانيم .

ناسا گزارشي پيرامون سال 2012 منتشر كرد ناسا و آکادمی ملی  در گزارشي اعلام كردند  که میلیونها نفر در سال 2012 بدون برق و در نتیجه بدون غذا و دارو خواهند ماند و تمام یخچالها، تلفنهای همراه و ماهواره ها خاموش می شوند.

از ماه دسامبر فعالیت خورشید به آهستگی روبه افزایش می رود. نیروی مغناطیسی خورشيد هر 11 سال یکبار به نقطه ای می رسد که در آن پیک پدیده های فورانهای خورشیدی و پرتاب تاجهای خورشیدی بزرگ مشاهده می شود. این پدیده ها منجر به آزاد شدن میزان زیادی انرژی و تشعشعات می شود. این فورانها می تواند به زمین نیز برسد و منجر به ایجاد توفانهای ژئومغناطیسی زمین شود.

اتمسفر زمین می تواند از این برخوردها خود را مصون نگه دارد اما خسارات جدی را بر روی ساختارهای اجتماعی و اقتصادی روی زمین وارد می کند.

ستاره شناسان این پدیده ها را از سال 1859 رصد کرده اند. در آن زمان یک توفان ژئومغناطیسی ویژه در خطوط تلگراف اروپا و آمریکا اختلال ایجاد کرد. در ماه می 1921 توفان دیگری بسیاری از خطوط برق و تلفن را در دو سر اقیانوس اطلس خارج از استفاده کرد.

البته اين تمام ماجرا نيست چون چرخش زمين در 21 دسامبر ( يك دي ماه 1391 شب چله بعدي) برعكس ميشود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اون روز كجا هستيد . برنامه ريزي كنيد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اين مساله جهاني هست ........

این مسأله هر 26000 سال یکبار اتفاق می افتد و خورشید با به هم رسیدن کهکشان و مدار زمین در آسمان مواجه می شود. دانش امروز داستانهای ملت های مایا و هندوهای آریزونا و فراعنه را به یک واقعیت علمی اخترشناسی تبدیل کرده است.

از هزاران سال پیش بسیاری از افراد منتظر این اتفاق که در امسال  روی خواهد داد، می باشند سال  2012دیگر زمان پایان دوره بزرگ دوازدهم زمین و خورشید است که منجر به یک انقلاب مغناطیسی می شود و لرزشها و زلزله ها به یک امر عادی تبدیل می گردد.

تحقیقات جدید نشانگر این است که چرخش زمین بر عکس خواهد شد و خورشید از مغرب طلوع و در مشرق غروب خواهد کرد.

هندوهای آریزونا این تاریخ را به دلیل برخورد تعدادی از ستارگان در یک مدار ثبت کرده اند، زیرا این مسأله موجب به وجود آمدن تغییراتی در آب و هوا و حوادث طبیعی محیطی خواهد شد و آغاز مرحله پنجم انسانیت است.

اما پیشگویی بزرگ مایا در خصوص تاریخ پایان این جهان مورد توجه بسیاری از مورخین قرار گرفته زیرا این پیشگوییها نه بر اساس اساطیر و خرافات و پیش گویی های منجمان بلکه بر اساس محاسبات دقیق ریاضی و متابعت ان در زمانی طولانی صورت گرفته است .

نکته قابل توجه در این خصوص تنها حقایق زمین شناسی در این خصوص نبوده بلکه تمدنهای جهانی دیگری در این عقیده مشترک هستند که سال 2012 سالی مصیبت بار برای جهان است .مثلا در آسیا در کتابهای منجمین چینی آمده است که مدت "امپراطوری شانج " که از سال 1766 قبل از میلاد مسیح در چین حکومت می کرده اند بمدت 3778 سال و تا پایان جهان ادامه خواهد  داشت  و این تاریخ تقریبا مطابق با سال 2012 میلادی می باشد .

در فرانسه نیز بر اساس پیش گویی های نوستراداموس  آمده است که سیارات منظومه شمسی در پایان دو هزار سال دچار آشفتگی شده و پس از 12 سال بعد از آن یعنی 2012 موجب ویرانی و نابودی حیات خواهند شد. این پیشگویی مجددا در سال 1980 در ژاپن قوت گرفت هنگامی که دانشمند ریاضیدان ژاپنی " هایدو ایتاکاوا" بیان داشت که مجموعه سیارات منظومه شمسی در اگوست سال 2012 در یک پدیده ای نادر همگی در یک خط در پشت خورشید قرار خواهند گرفت و این موضوع سبب تغییرات شدید جوی و آب و هوایی در کره زمین و پایان حیات بر روی آن خواهد شد .

 

خلاصه امسال معلوم نيست چه بلايي داره سرمون مياد . من هيچ چيز رو قبول نكنم از اين قوم مايا نميتونم بگذرم چون خيلي خيلي باهوش بودند و همه چيز رو مدل سازي رياضي ميكردند .

يك شعر مايايي

در آن روز، گرد و غبار مالک زمین خواهد شد

در آن روز، داغی بر چهره زمین دیده خواهد شد

در آن روز، ابری به هوا بر خواهد خواست

در آن روز، مردی نیرومند زمین را تصاحب خواهد کرد

در آن روز، همه چیز از هم فرومی‌پاشد

در آن روز، برگ لطیف می‌پژمرد

در آن روز، چشمان درحال مرگ فروبسته خواهد شد

اخرش اينكه ما دلمون با خداست  همين بس است  ما را : يا حق


برچسب‌ها: سال 2012
 |+| نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم دی ۱۳۹۰ساعت 2:4  توسط بنگلور  | 
باز هم شب چله يا همان يلداي ايراني كه معناي تولد ميدهد و باز هم يادآوري اين رسم كهن براي ما . مخصوصا وقتي كه دور از خانه هستي و فقط هندوانه داري . آجيل باقي قضايا بماند براي روزگاري كه بازهم بتواني يك شب چله در ميان دوستان و خانواده و دوستداران خودت باشي و در سرزمين مادري گامي آهسته و يا تند برداري تا تنفس هواي دل انگيز  ايران شش هاي غمگينت رو نوازشي كنه شايد كه دردي از سينه ات بيرون بياد و خوشحالي جاي اون رو بگيره.

شب يلداي ايراني بازهم در بنگلور  به رسم سالهاي گذشته  برگذار شد و با اطلاع رساني بچه هاي ايراني بنگلور  اين شب ، طولاني ترين شب سال خيلي از ايراني ها در بنگلور  هند شد. اينجا دقيقا آدم حس ميكنه كه شب يلدا خيلي دير صبح ميشه ولي خوب اين شب تاريك هم صبح ميشه.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

هندي هاي عزيز در حال اماده سازي خود براي كريسمس هستند و بخصوص مسيحيان كه با آويز زدن و چراغاني كردن منازل كاملا خود را براي جشن شب ژانويه 2012 آماده ميكنند . تقويم رسمي هندي ميلادي است ولي خوب هندي ها هم يك تقويم قمري دارند كه با تقويم هجري قمري تفاوت داره.

اين روزهاي پايان سال ميلادي با ايران فرق ميكنه البته  امسال اثر كمتري از تخفيف ها ديده ميشه و شايد من نديدم ولي كلا كمتر شده ، حداقل تا الان .

تاثير ركود اقتصاد جهاني دامن هند رو هم گرفته و اين پديده جهاني شدن Globalization  از ديد منفي خودش رخ نمايي ميكنه . بهر ترتيب بقول فردوسي عزيز :  بني ادم اعضاي يكديگرند و ........

قيمت يا همان نرخ برابري دلار به روپيه از مرز 53 گذشت و هر دلار كه تا 3 ماه پيش 45 روپيه معامله ميشد الان 53 روپيه معامله ميشه و فاركس بازهاي دوست داشتني حتما حالش رو بردن . البته ضررش براي دانشجوهاي ايرانيه كه از يك طرف بايد ضرر نوسان ريال به روپيه هند رو پرداخت كنند و چون اينجا روپيه دارند و بايد شهريه كالجها رو به نرخ معادل دلاري بدهند حالا براي اين نرخهاي برابري ارزي كلي ضرر ميكنند و اين ايام كاملا ميشه فشارش رو روي همه ديد.


البته با مجموعه قوانين جديد ايران در خصوص پذيرش دانشجو  و رتبه بندي دانشگاهها  در هند،  خوب پيش بيني ميشه كه پول كمتري نسبت به سالهاي پيش در جيب هندي ها بره چون جمعيت دانشجويي در هند رو به كاهش هست البته من آمارش رو ندارم ولي شنيدم،  بايد تا سال آينده صبر كرد . من فقط دعا ميكنم كه اگر كسي فيلش ياد هندوستان كرد زبان انگليسي خوب باشه تا  كمتر اذيت بشه و بتونه از امكانات  و فضاي تحصيلي استفاده بكنه وفقط يك مترسك با جيبهايي پر از پول نباشه .

پليس در بنگلور كمي مقررات تمديد ويزا رو سخت تر كرده ولي خوب اين روال قانوني هستش و به نظر من بد نيست چرا كه همه چيز كنترل ميشه و Verification چك كردن يا تاييد كردن هم به روال اضافه شده، البته خوب طبق معمول و قانون بقاي ايراني شاكي :  هميشه يك ايراني گله مند وجود دارد !!!!!!!!

 اينهم احوالات امروز ما در بنگلور هند : سرزمين لوبيا يا شهر باغ

همين موفق باشين


اگر سيگاري هستيد حتما اين داستان رو بخونيد براي من جالب بود.

يك داستان واقعي ترك سيگار

    


برچسب‌ها: بنگلور, هند
 |+| نوشته شده در  پنجشنبه یکم دی ۱۳۹۰ساعت 22:25  توسط بنگلور  | 
هواي بنگلور اين روزها بسيار خشك وسرد است وبر خلاف ايران ، ما درفصل كم باران بنگلور هستيم . هند و مخصوصا جنوب هند آب و هوايي استوايي دارد و با تغييرات گرم شدن زمين يا همان Global warming  آب و هواي بنگلور نوسان زيادي پيدا كرده است . هندي ها معتقدند در 6 سال اخير نوسان دما حدود 6 درجه شده يعني در حداقلها به 15 يا 16 درجه و در حداكثر به 36 و 37 ميرسد . عجب هوايي باحالي بوده بين 20 تا 30 درجه . ژانويه هم نزديكه و سال جديد ميلادي در راهه و براي ما ايراني ها ياد آور شب چله ايرانيه يا همون بلندترين شب سال هست  .

داشتم وب گردي ميكردم به اين مطالب در مورد تاريخ ايران زمين در عصر معاصر با همه فرازها و نشيب هايش رسيدم . ديدن اينها خالي از لطف نيست .http://iichs.org/index.asp?img_cat=117&img_type=0
نظميه در دوران قاجار
http://iichs.org/index.asp?img_cat=77&img_type=0
محرم از نگاه تصوير
http://iichs.org/index.asp?img_cat=75&img_type=0
کودتاي نظامي ١٢٩٩ و معماري نظامي گرايانه
http://iichs.org/index.asp?img_cat=74&img_type=0
محمد شاه
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=40&img_type=0
احمدشاه از کودکي تا سلطنت
http://iichs.org/index.asp?img_cat=39&img_type=0
مسعود ميرزا ظل السلطان
http://iichs.org/index.asp?img_cat=38&img_type=0
لياخوف
http://iichs.org/index.asp?img_cat=37&img_type=0
اشرف پهلوي
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=36&img_type=0
سيدحسن تقي‌زاده
http://iichs.org/index.asp?img_cat=35&img_type=0
ريچارد نيكسون
http://iichs.org/index.asp?img_cat=34&img_type=0
ستارخان
http://iichs.org/index.asp?img_cat=33&img_type=0
ميرزا علي‌اصغرخان امين‌السلطان
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=32&img_type=0
رضا پهلوي از تولد تا كودتا
http://iichs.org/index.asp?img_cat=31&img_type=0
سپهبد احمد اميراحمدي
http://iichs.org/index.asp?img_cat=30&img_type=0
تحصن در مشروطه
http://iichs.org/index.asp?img_cat=28&img_type=0
انقلاب اسلامي ايران (بدون شرح)
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=27&img_type=0
آيت‌الله سيد ابوالقاسم كاشاني
http://iichs.org/index.asp?img_cat=26&img_type=0
همسران رضاشاه
http://iichs.org/index.asp?img_cat=25&img_type=0
محمدحسين امين‌الضرب
http://iichs.org/index.asp?img_cat=23&img_type=0
نامزدي محمدرضا پهلوي و فرح ديبا
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=22&img_type=0
شمس پهلوي
http://iichs.org/index.asp?img_cat=21&img_type=0
پيمان سنتو
http://iichs.org/index.asp?img_cat=19&img_type=0
نجفقلي صمصام‌السلطنه بختياري
http://iichs.org/index.asp?img_cat=18&img_type=0
كلنل پسيان
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=17&img_type=0
جشنهاي 2500 ساله شاهنشاهي
http://iichs.org/index.asp?img_cat=16&img_type=0
مشروطه
http://iichs.org/index.asp?img_cat=15&img_type=0
رضاشاه در تبعيد
http://iichs.org/index.asp?img_cat=14&img_type=0
اصلاحات ارضي
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=13&img_type=0
مجلس سنا
http://iichs.org/index.asp?img_cat=12&img_type=0
حزب رستاخيز
http://iichs.org/index.asp?img_cat=11&img_type=0
اشغال ايران
http://iichs.org/index.asp?img_cat=10&img_type=0
تحريم تنباكو
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=9&img_type=0
آيت‌الله شيخ فضل‌الله نوري
http://iichs.org/index.asp?img_cat=8&img_type=0
فتح تهران
http://iichs.org/index.asp?img_cat=7&img_type=0
ارتشبد محمد خاتمي
http://iichs.org/index.asp?img_cat=6&img_type=0
رضاخان و كودتاي 1299
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=5&img_type=0
قيام سي تير 1331
http://iichs.org/index.asp?img_cat=4&img_type=0
كودتاي 28 مرداد 1332
http://iichs.org/index.asp?img_cat=3&img_type=0
انقلاب اسلامي ايران
http://iichs.org/index.asp?img_cat=2&img_type=0
قيام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=1&img_type=0
نهضت مشروطيت به روايت تصوير
 

اگر سيگاري هستيد حتما اين داستان رو بخونيد براي من جالب بود.

يك داستان واقعي ترك سيگار

    
 |+| نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۰ساعت 20:22  توسط بنگلور  | 
در سيلابس ام بي اي MBA اين درس سرويس ماركتينگ هم بد جور منو جذب كرده وكلا ماركتينگ جذابه و محصول دانشگاه هاروارد. افراد مهم در زمينه مديريت و بازار معمولا ريشه در كالج مديريت هاروارد دارند. مثل مايكل پورتر و استراتژي هاي رقابتي كه تدوين كرد. قبلا گفتم كه ام بي اي MBA  محصول دانشگاه هاروارد هستش

اما برگرديم به بحث كسب وكار در مدلهاي جديد.

از ديد شبكه هاي توزيع يا Distribution Channel كه موضوع مهم در فروش و ماركتينگ هست اينترنت سريعتري شبكه توزيع با ارزيابي بالا به جساب مي آيد . مثلا بحث ROI (Return on Investment  ) يا Performance and Productivity Analysis كه اشاره به اثر بخشي فروش در يك كانال توزيع محصول دارد ، اينترنت داري فيدك بسيار قوي و شاخصهاي محاسباتي سريع براي اندازه گيري اثربخشي و كارايي اين كانال توزيع دارد. از ديد رضايتمندي مشتريان  Customer satisfaction هم به همين شكل نتايج به سرعت قابل حصول هستند .

نكات مثبت اين مدياي هزاره سوم بر همگان روشن شده و امروزه همه سازمانها بطور اخص درگير مساله شبكه مجازي و همچنين پديده اخير ان يعني شبكه هاي اجتماعي Social Networking شدند. 

هزينه پايين براي راه اندازي كسب وكار و مكانيزاسيون عمليات پيچيده طراحي صفحات اينترنتي باعث شده كه كودكان هم بدنبال كسب وكار و جذب مخاطب براي افزايش اثربخشي سايت خودشان باشند.

مهمترين ثمره اين روش ايجاد خرده فروشي retail و عمده فروشي wholesale  همزمان در اينترنت شده است و سايتهاي زيادي مثل آمازون بوجود آمدند كه در حال تجارت دراين زمينه هستند . در اين سفره گسترده خرده فروشان عمده فروشان در حال ستيز براي كسب مخاطب Audience هستند . ابتداي اين داستان با سيستمهايي پرداخت به ازاي بازديد و كليك شروع شد  ولي امروز اين موضوع با دقت دنبال ميشود مثلا گوگل در زمينه فروش كلمات جستجو و نتايج جستجو سيستم بسيار دقيقي حاصل كرده است و سودآوري بالايي از قبل اين كلمات دارد.

كسب در آمد امروزه براي افراد معمولي از طريق سيستمهاي زيرمجموع گيري (affiliated) و referral  ,  فروشگاهها e-shops . حالتهاي ديگر مثل ورود اطلاعات و يا بازديد و كليك و... زياد مطمئن نيست و اكثر اوقات شركت ارائه دهنده فقط درحال ايجاد يك بانك اطلاعاتي بزرگ براي فروش ايميل ها و .... هست.

مثال معتبر و سيستم واقعي كه كار ميكند:

مثلا شركت آمازون براي عضو گير ي   و ايجاد فروشگاه و تبليغات محصول به شما كميسيون ميدهد و تمام فروش با خود شركت است و شما فقط محصول رو تبليغ ميكنيد .نمونه فروشگاه اينترنتي

شركت كليك بانك هم فقط محصولات ديجيتال ميفروشد مثل آمازون كار ميكند ولي كميسيون بسيار بالاتر است .

در ايران هم شركتهايي اخيرا اين سيستمها رو پياده سازي كرده اند مثل سبز گستر كه به كاربر اجازه ايجاد فروشگاه دسته بندي محصول هم ميدهد. نمونه فروشگاه اينترنتي

اين روش مبتني بر تئوري هاي شبكه اي كار ميكند و همچنين استفاده از روابط اجتماعي كه نمونه اي از relationship marketing  به حساب مي ايد. اين سيستم با سيستم هاي چند سطحي MLM بسيار تفاوت دارد بدليل اينكه اينجا كالاي واقعي و خدمات واقعي توسط عرضه كننده ها ردوبدل ميشود. 

ابزاري كه اين سايتها در اختيار علاقمندان قرار ميدهند بسيار ساده و انعطاف پذير است و مبتديان به سادگي قادر به توليد فروشگاه اينترنتي ، لينكهاي فروش ، بنرهاي تبليغاتي و... در جند دقيقه ميباشند.

البته در اين بازار هم سودجويي تحت عنوان كار در اينترنت بسيار به چشم ميخورد. ...

مهمترين مساله در اثربخشي اين كانال توزيع سطح مكانيزاسيون فروش يا كاميپيوتري بودن عمليات است .

مساله ميزان درآمد يك خرده فروش در اين سيستم به نحوه جذب مخاطب اين فرد در اينترنت دارد و معمولا از طريق وب سايتهاي موضوعي و وبلاگها دنبال ميشود. به عنوان مثال شما يك وبلاگ در اينترنت داريد و تعدادي هم بازديدكننده روزانه داريد . اين قضيه از ديد تجارت الكترونيك بسيار مفيد است و زمينه تبليغاتي دارد.

جهت گيري بازار   Market Trend

جهت گيري بازار در تجارت الكترونيك به سمت تجهيزات بيسيم يا قابل حمل مثل موبايل و آيفون است و امروز تلاش بسيار زيادي از جانب فروشنگان بزرگ مثل amazon , ebay در جهت كسب بخشي از اين بازار است . 

در هند و بنگلور كلا افراد زيادي به دنبال كسب درامدهاي اينترنتي هستند . از مهمترين مزاياي هند تبديل آسان كارت بانكي به كارت اعتباري مثل ويزا و مستر كارت هست كه خريد اينترنتي رو ساه ميكند.

هرچند هندي ها هم رغبت كمي در خريد اينترنتي دارند ولي جهت گيري بازار و همچنين شبكه بانكي و امكانات و توانايي الكترونيك بالا افق خوبي را نشان ميدهد.

بنگلور شهر الكترونيك و به تازگي هم هندي هاي عزيز صاحب مترو در اين شهر شده اند و مترو هوايي در بنگلور افتتاح شد.

 |+| نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۰ساعت 1:39  توسط بنگلور  | 
Business به معناي كسب وكار است و ما معمولا اونرو با Commerce  كه به معناي تجارت هست اشتباه ميگيريم. مثلا به كسي كه دنبال پول در آوردن هست ميگيم Businessman  درصورتي كه هر فردي كه كسب وكاري راه بندازه يك Businessman به حساب مياد. در بحثهاي مربوط به ام بي اي معمولا بحث سرويسها و فروش هاي online  بسيار بحث مهمي در طراحي شبكه فروش به حساب مياد . در تاپيكهاي آينده بيشتر به سيستمهاي فروش اينترنتي ميرسيم ولي در اين بحث تعاريف پايه رو داريم . ديروز بحثي با استاد هندي داشتم و مشكل هند هم مثل ايران همينه كه فروش اينترنتي در سطح پاييني قرار داره درصورتي كه ميانگين استفاده اينترنت در سطح بالايي هست و حتي بسياري از مهندسان و مديران كه دائما از اينترنت استفاده ميكنند حتي قبضهاي خودشون رو دستي پرداخت ميكنن . اين قضيه به محلي شدن سيستم و فرهنگ سازي برميگرده .

واژه مدل کسب و کار الکترونیک در سالهای 2000 و 2001 رایج شد. درصورتیکه مدل کسب و کار الکترونیک با دقت تعیین شود، می‌تواند به بنگاه‌ها کمک کند تا استراتژیهای کسب و کار الکترونیک خود را پیاده سازند. به علاوه به آنها اجازه می‌دهد تا کسب و کارشان را بشناسند، ارزیابی کنند، تغییر دهند و حتی شبیه سازی کنند. برخی از مهمترین مزایای مدل کسب و کار الکترونیک عبارتند از:

كسب و كار اينترنتي

تجارت و روشهای کسب وکار، یکی از مهمترین حوزههایی است که با به کارگیری فناوریهای نوین اطلاعاتی و ارتباطی و اینترنت به سرعت و به شدت تحت تأثیر قرار گرفت. بسیاری از روشهای سنتی کسب درآمد متحول گشته و روشها و ارزشهای جدید فراوانی نیز پا به عرصه وجود نهادند. میزان نفوذ اینترنت به حدی است که نمیتوان زندگی امروز را بدون آن تصور نمود. تفریح، ارتباط، آموزش، تجارت، حقوق و حتی روابط شخصی، از این فناوری متأثر شده و عرصه جدیدی در پیش روی افراد و شرکتها نمایان گردید. فناوری نوین اطلاعات و ارتباطات در حوزه تجارت، نه تنها امکانات و تسهیلات متعددی برای شرکتهای ارائه کننده محصولات و خدمات به شیوه سنتی مهیا نموده و باعث پیشرفت چشمگیر آنان شد، بلکه موجب ایجاد بنگاه‌های جدیدی شد که تنها به ارائه خدمات و سرویسها روی شبکه اینترنت پرداخته و یا به طور موازی در هر دو حوزه سنتی و نوین مشغول به فعالیت گردیدند. با گسترش اینترنت، نیازهای جدید، منابع جدید، محصولات جدید، نگرشها و راه‌های جدید برای کسب و کار و همینطور ارزشهای جدید برای بنگاه و مشتری به وجود آمدند و مباحثی نظیر اقتصاد دیجیتالی مطرح گردید که با نگرش کاهش قیمت محصول/سرویس برای مصرف کننده تا نزدیک صفر و کسب درآمد از راه‌های دیگر وارد عرصه شدند.

ارزشهایی جدید حاصل از این فناوری، به دو دسته تقسییم میشوند:
»» دسته اول ارزشهایی هستند که قبلاً هم مطرح بودند ولی بستر ارائه مناسب نداشتند(Traped Value). مثلاً میتوان از راحتی دستیابی به منابع مختلف و یا قدرت قیمت گذاری مشتری در فضای جدید به عنوان Trapped Value نام برد.

»» دسته دوم ارزشهایی هستند که در گذشته اصلاً مطرح نبودند و تنها با ایجاد فناوریهای جدید امکان بروز پیدا کردند (New to the world Value) میباشند که از آن جمله میتوان امکان ارائه سفارشی محصولات برای هر مشتری و یا تشکیل جوامع مجازی را نام برد. نکته مهمی که در اینجا مطرح میشود تواناییهای منحصر به فرد فضای وب است که امکان ایجاد روشهای جدید کسب و کار، ارزشهای جدید برای مشتری و منابع و منافع متعدد برای شرکتها و تمایز با کسب و کار سنتی و فیزیکی را مهیا میکند. به عنوان مثال حراجیهای اینترنتی (مانند eBay در دنیا و Semsari سمساري در ایران) که امکان مشارکت افراد مختلف از نقاط جغرافیایی مختلف را در یک حراج و خرید کالا از راه دور را ممکن میسازند و یا دریافت آسان کالاهای دیجتال (digital download) مانند موسیقی و کتاب در هر لحظه و در هر مکان و در کل، پیشنهادات جدید شرکتها به مشتریان نظیر حق انتخاب و کنترل گسترده بر محصولات بدون استفاده از مشخصات خاص فضای online ممکن نبود.

به عنوان نمونه يك فروشگاه اينترنتي ايراني  به راحتي ميتوان زير مجموع اين سايت شدو فروشگاه اينترنتي داشت درصورت تمايل نحوه همكاري رو مطالعه كنيد وعضويت بگيريد


ادامه مطلب
 |+| نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۰ساعت 23:18  توسط بنگلور  | 
توي اين ايام داشتم فكر ميكردم م ايراني ها خيلي با حاليم و كلا خيلي كلي هستيم . امروز به اين نوشته ها رسيدم و كمي خنديدم شايد شما هم بخنديد ولي ما همين هستيم ديگه :

یارو 10 کالری از خوردن یه رانی وارد بدنش میشه ، ولي حاضره 12 كالري بسوزنه اون دو تا تیکه میوه باقیمونده ته قوطی و در بیاره
  
هيچ کادوي زشت و به درد نخوري دور انداخته نميشود !
فقط از خانه اي به خانه ديگر و از شخصي به شخص ديگر منتقل ميشود !
 
 من نميدونم اين مامانا که وسايل خودشون رو يه جايي ميزارن,بعد خودشونم يادشون ميره کجاس ... چه جوريه که تو پيدا کردن وسايلي که ما به اصطلاح تو 7 تا سوراخ موش قايم ميکنيم تبحر خاصي دارن
 
 
اندر حکايت اختلاس بزرگ:
شهرام جزايري: «منو از اينجا بيارين بيرووووون... اينا دارن منو مسخره ميکنن... به من ميگن آفتابه دزد!!!»
 
 
  
خدايا فقراي کشورم را به سومالي منتقل کن تا از کمک هاي ما برخوردار شوند!
 
 
 
يکي از نمونه هاي بارز تهاجم فرهنگي اينه که:سالهاست در توليد گوجه فرنگي خود کفا شديم اما هنوز اسمش به گوجه ملي تغيير نيافته!
 
 
خدايا لطفا برو و به بعضي از آنهاييکه ايمان آورده اند يادآوري کن که تو خدا هستي نه آنها !!
 
 
راز موفقيت چيست؟ "تصميم گيري درست".
تصميم گيري درست از چه ناشي ميشود؟ "از تجربه"
تجربه از چه بدست مي آيد؟ "از تصميم گيري هاي غلط !!
 
  
 
خدايا
گناهانم را ناديده بگير
همانگونه که دعاهايم را نشنيده مي گيري … !
 
  
 
پس از مرگ از شخصي پرسيدند :
جواني خود را چگونه گذراندي ؟
ندايي از عرش برآمد که :
بدبخت ايرانيه ،
ولش کنين ،
برين سراغ سوال بعدي....
 
 
   

یه روز يه بابايي پسرش فارغ التحصيل ميشه ..هيچي هم بارش نبوده.
زنگ ميزنه به پارتيش ميگه : دمت گرم واسه پسرم يه شغلي پيدا کن.
پارتيه ميگه : ميخواي سفيرش کنم؟
باباهه ميگه : نه بابا اون خيلي زياده..
پارتيه ميگه : ميخواي وزيرش کنم ؟
... ... ... ... باباهه ميگه : اوووووووف نه...
پارتيه ميگه : ميخواي وکيلش کنم ؟
باباهه ميگه : نه بابا يه جايي کارمندي چيزيش کن..
پارتيه ميگه : شرمنده اون ديگه سواد ميخواد... :
 
 
فقط يه ايراني ميتونه شامپو رو تو يه هفته تموم کنه و تهش رو با آب قاطي‌ کنه و يک ماه بيشتر استفاده کنه
 
 
 امروز داشتم کتاب ميخوندم يه جمله خيلي قشنگ توش ديدم... خواستم لايک بزنم که يهو يادم افتاد کتاب نه فيسبوک...
 
 
 
وقتی حـــاجــــی میشی که هفت بار خدا رو دور زده باشی
   
 
خدا نگذره از كساني كه شير حموم رو روي وضعيت دوش مي‌بندن و از حموم خارج مي‌شن!
 
 
عمه ي توماس اديسون مجددا در بيانيه اي به مردم شريف ايران اعلام کرد:
توماس فقط برق را اختراع کرده است لطفا به خاطر قبضش ما را مورد عنايت قرار ندهيد
!!!!! والاااااااا چه کاريه..
 
 
تا حالا دقت کردين سر سفره وقتي به طرفت ميگي نمکدون و بده ...اول خودش نمک ميريزه رو غذاش بعد ميدن بهت
 
  
بعد از يک عمر، بالاخره نفهميدم که هنگام روبوسي بايد دو بار صورت طرف مقابل رو ببوسم يا سه بار، تا هر دو نفر ضايع نشيم
 
 
پدر بزرگ رو به نوه:
بدو برو قایم شو
امروز مدرسه رو پیچوندی معلمت اومده دنبالت
نوه: نـــــــه، شما باید قایم شی، ... من بش گفتم نمیام چون شما فوت کردین!!!
 
 
  
ديــکتــاتــور کيــست؟
ديــکتــاتــور اون بچّه ي دو سالـــست که بيست نــفــر مجبورند به خاطــر اون کــارتون نــگاه کنــنــد
 
 
يکي از ترس ناک ترين جملات دوران مدرسه ،اين بود که : "يه برگه از کيفتون بياريد بيرون"
 
 
بيشتر مردم دنيا يکشنبه ها ميرن کليسا,براي سلامتي مردم جهان دعا ميکنن تو ايران مردم جمعه ها ميرن نماز جمعه,براي بيشتر مردم دنيا آرزوي مرگ ميکنن.!!!
 
 
    
سيب تا حالا 3تا کار مهم کرده!!
اول حوا رو گول زد،
بعد نيوتن رو از خواب بيدار کرد،
و در آخر نظر آقاي استيو جابز - رئيس کمپانيAppLe - رو به خودش جلب کرد
اين آخري واقعا با حال بودياد فيلم ارباب حلقه ها افتادم

 |+| نوشته شده در  جمعه بیستم آبان ۱۳۹۰ساعت 23:0  توسط بنگلور  | 
هرکدوم از بچه ها یه جای دنیا هستن من جز آخرینها هستم که اومدم بیرون یه چند تایی هم هنوز موندن. اینکه کجا باید رفت نیاز به پیگیری و جستجو داره واینکه کی اقدام کنی مهمه.

درد های زیادی هست که نمیشه گفت و رازهایی هست که بیان نمیشه . اینکه این امکانات اگر تو ایران بود و یا بهتر اینکه ایرانی ها اگر این مسائل رو رعایت میکردن وضعیت چطور میشد. تو این روزها میبینم که اینجا مردم سیستم و خلاصه در همین هند چطور رفتار میشه با خودم میگم چرا ما نداریم . من توی اون مملکت خیلی تلاش کردم برای همه چیزش ولی فرهنگ درد کهنه ماست. دلم خوش بود كه توي دانشگاه علم و صنعت درس خوندم ولي ......

ساده ترین چیزها جای تفکر داره واینکه تازه تلاشت رو جای دیگه شروع میکنی .

اینجا ذره ای حس دلتنگی ندارم چون همه چی آرومه و اینها بدون همه چی خیلی چیزا دارن . برای ساده ترین چیزها باید کلی بالا پایین بشن ولی ما داریم ولی فرهنگش رو نداریم.  

امروز به lal bagh  رفتم براي قدم زدن . پارك بزرگ در منطقه Jp Nagar . برام جالب بود اين هندي هاي كه براي ما مظهر كثيفي و عدم بهداشت هستن اشغال نميريختن . آروم اومده بودن پارك .

lalbagh Bangalore

این باغ بزرگ خیلی بزرگ یه دریاچه هم داره که خیلی قشنگ و زیباست

بعدش هم یه بارون سیل آسا اومد که حتی زیر چتر هم خیس شدم. . زمين اينجا ابرفتي و شني به نظر مياد براي همين بارون كه مياد سريع جذب ميشه.

توي اين شهر بزرگ كلي درياچه وجود داره (حداقل 10تا ) كه منظره هاي قشنگي دارن و ملت براي قدم زدن اونجا ميرن . من توي همين چند وقت 2 تا شون رو ديدم و برام جالب بوده .  تازه اين عشق بازي هندي هم كه خودش عالمي داره ....... ديدني و خنده دار و خلاصه ......

 

 |+| نوشته شده در  یکشنبه یازدهم مهر ۱۳۸۹ساعت 23:10  توسط بنگلور  | 
 
  بالا